Masz pytanie?
ZnanyLekarz.pl

Endodoncja

jesteś na stronie: zdanowski.pl > Strona główna » Endodoncja

Stomatologia zachowawcza, która ma na celu rozpoznanie choroby jak również leczenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych nazywana jest endodoncją, a popularnie - leczeniem kanałowym. Należy do najskuteczniejszych sposobów walki z chorobami tkanek miękkich zębów. Leczenie endodontyczne podzielone jest na dwa główne etapy. Pierwszy polega na usunięciu chorej miazgi zębowej i starannym wyczyszczeniu oraz poszerzeniu zajmowanej przez nią wcześniej przestrzeni. Następnie w to miejsce wprowadzany jest materiał wypełniający – gorąca gutaperka i następuje faza diagnostyczna RVG.

Nowoczesna endodoncja korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych i innowacyjnych urządzeń, takich jak endometry czy mikroskopy operacyjne. Pozwalają one na zwiększenie dokładności pomiaru głębokości kanału danego zęba, co gwarantuje wysoką skuteczność leczenia. W moim gabinecie Stomatologia Zdanowski w Krakowie, oferuję Państwu leczenie kanałowe na najwyższym poziomie.

 

Opisywane postępowanie to skomplikowany zabieg składający się z wielu etapów, a ostateczna ocena jego powodzenia i skuteczności możliwa jest dopiero po upływie kilku miesięcy, czasem nawet roku. Niestety zdarza się, że organizm pacjenta nie toleruje dobrze zmian wprowadzonych w czasie zabiegu i leczenie będzie musiało być powtórzone. Czasem potrzebna jest nawet interwencja chirurgiczna lub w skrajnych przypadkach ekstrakcja zęba.

 

Koszt leczenia kanałowego jest stosunkowo wysoki, a wynika to z wielu czynników. Przede wszystkim jest to leczenie trudne i skomplikowane, wymaga dużej wiedzy i doświadczenia lekarza, znacznej ilości czasu, kosztownych urządzeń i przyrządów (często jednorazowych) i drogich preparatów.

 

Mimo istniejącego ryzyka niepowodzenia i znacznych kosztów, leczenie endodontyczne jest często polecane pacjentom, gdyż w sytuacji kiedy dochodzi do zakażenia miazgi zębowej jest to obecnie jedyna metoda pozwalająca zachować własne zęby.

 

Zapraszam Państwa do mojego gabinetu, zachęcam do skorzystania z profesjonalnych zabiegów. Krzysztof Zdanowski, Stomatologia Zdanowski, endodoncja, Kraków.

 

Zapytaj o termin wizyty

wifi

siec wifi

parking

zamknięty parking dla pacjentów

klimatyzacja

klimatyzacja w całym obiekcie

rentgen

pantomograf

pantomograf

pantomografia

Logo footer

Zdanowski

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 10-22

Copyrights Krzysztof Zdanowski

Zdjęcia i materiały stanowiące zawartość strony są własnością Stomatlogia Zdanowski. Kopiowanie i rozpowszechanianie w dowolnej formie bez zgody właściciela serwisu jest zabronione.Wyjątek stanowi cytowanie zawartości przy użyciu opcji  "dodaj link do"