Masz pytanie?
ZnanyLekarz.pl

Stomatologia bardziej ekologiczna

jesteś na stronie: zdanowski.pl > Baza wiedzy » Stomatologia bardziej ekologiczna

09.092019

 

Co ma wspólnego ekologia ze stomatologią? Okazuje się, że całkiem sporo! Dbałość o środowisko naturalne coraz częściej jest bowiem świadomym wyborem, który przekłada się na codzienne zwyczaje oraz styl życia - wybory konsumenckie, czy troskę o najbliższe otoczenie. Nasze proekologiczne podejście możemy więc wyrażać poprzez niemal wszystkie codzienne nawyki. Także te związane z dbałością o higienę jamy ustnej!

 

Wielkie znaczenie małych rzeczy

 

Wszystkie zmiany jakie chcielibyśmy widzieć w świecie musimy zacząć od siebie. Zwłaszcza że jest to całkiem proste. Na początek warto pomyśleć, w jaki sposób można pozbyć się z łazienki nieco wszechobecnego plastiku. Na pierwszy ogień niech pójdzie szczoteczka do mycia zębów. Zamiast wybierać wersję plastikową i opakowaną w plastik, sięgnijmy po egzemplarz bambusowy. Przy właściwym użytkowaniu posłuży nam równie długo, co standardowy model. Jeżeli jednak ta opcja nas nie przekonuje, w drogeriach odnajdziemy szczoteczki wyprodukowane w 100% z recyklingowanego plastiku. Co więcej są one sprzedawane we w pełni biodegradowalnych opakowaniach. Warto rozejrzeć się również za nicią dentystyczną z materiałów naturalnych, np. jedwabiu. Kolejnym krokiem powinien być wybór odpowiedniej pasty do zębów. Jeżeli pragniemy być ekologiczni podczas dbania o higienę jamy ustnej, sięgajmy po produkty wyprodukowane z naturalnych surowców (czyli bez dodatku chemii), w szklanych słoiczkach lub w kostce. Są nie tylko zdrowsze, ale także zdecydowanie bardziej wydajne niż te najczęściej kupowane.

 

Rewolucja green dentistry

 

Ekologia w naszych łazienkach to jedno, ale dużą popularność zyskuje ona również w szeroko rozumianej dentystyce. Coraz częściej spotyka się gabinety stomatologiczne urządzone z myślą o środowisku - czyli z wykorzystaniem przedmiotów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu lub biodegradowalnych. W tego typu placówkach (które są popularne między innymi w USA) nacisk kładziony jest też na efektywne wykorzystanie energii elektrycznej oraz wody (potrzebnej przy wielu czynnościach - dezynfekcji sprzętu, myciu rąk, itd.). Ponieważ branża medyczna generuje gigantyczne ilości odpadów, to w ekologicznych gabinetach dba się również o ich właściwą utylizację. Zwłaszcza w przypadku substancji niebezpiecznych dla środowiska naturalnego. Coraz częściej oferuje się też pacjentom kubeczki lub ręczniki wielokrotnego użytku. Oczywiście po każdym użyciu poddawane są one sterylizacji!.


 

 

Komentarze

wifi

siec wifi

parking

zamknięty parking dla pacjentów

klimatyzacja

klimatyzacja w całym obiekcie

rentgen

pantomograf

pantomograf

pantomografia

Logo footer

Zdanowski

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 10-22

Copyrights Krzysztof Zdanowski

Zdjęcia i materiały stanowiące zawartość strony są własnością Stomatlogia Zdanowski. Kopiowanie i rozpowszechanianie w dowolnej formie bez zgody właściciela serwisu jest zabronione.Wyjątek stanowi cytowanie zawartości przy użyciu opcji  "dodaj link do"