Masz pytanie?
ZnanyLekarz.pl

Baza wiedzy

jesteś na stronie: zdanowski.pl > Baza wiedzy

 • jakdbac[1].jpg

  Jak dbać o szczoteczkę do zębów?

  28.022020

  Przygotowaliśmy dla Was kilka praktycznych porad na temat tego, jak zadbać o akcesoria wykorzystywane do mycia zębów.

 • garlic-4461533_1920.jpg

  Domowe sposoby na ból zębów

  31.012020

  Zdarza się, że ból zęba dopada nas nagle, w najmniej odpowiednim momencie. Co jednak w sytuacji, gdy chwilowo nie mamy możliwości wizyty u dentysty? Czy istnieją jakieś sprawdzone i skuteczne sposoby na ból zębów?

 • witaminyNews.jpg

  Zdrowe zęby dzięki witaminom

  15.122019

  Które witaminy są potrzebne do tego, abyśmy mogli cieszyć się zdrowymi zębami i dziąsłami? W jakich produktach je znajdziemy? Dowiecie się tego z naszego poradnika.

 • kawa_bw.jpg

  Jak pozbyć się przebarwień po kawie?

  30.112019

  Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym, idealnym uśmiechu. Aby móc się nim cieszyć, musimy jednak nie tylko regularnie dbać o higienę jamy ustnej, ale także odpowiednio się odżywiać. Ograniczenie niektórych produktów nie jest jednak łatwe.  

 • borowka_news.jpg

  Nieoczekiwana pomoc w walce z nowotworami jamy ustnej

  09.102019

   

  Dieta bogata w warzywa i owoce nie bez przyczyny uznawana jest za najkorzystniejszą dla naszego zdrowia. Zawarte w tych produktach witaminy i substancje zapobiegają wielu chorobom, a nawet je leczą - potwierdzają to zresztą liczne badania naukowe. Nie inaczej jest w przypadku dolegliwości związanych nowotworami, które także wymagają specjalnej diety.

   

 • ekoszczoteczki.jpg

  Stomatologia bardziej ekologiczna

  09.092019

   

  Co ma wspólnego ekologia ze stomatologią? Okazuje się, że całkiem sporo! Dbałość o środowisko naturalne coraz częściej jest bowiem świadomym wyborem, który przekłada się na codzienne zwyczaje oraz styl życia - wybory konsumenckie, czy troskę o najbliższe otoczenie. 

   

 • profilaktyka.png

  Jak prawidłowo dbać o zęby?

  30.082019

  Prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej jest bowiem procesem wieloetapowym, a niektórym może wydawać się on nawet skomplikowany. Jeśli jednak będziecie trzymać się kilku wskazówek, zobaczycie że wcale nie jest to takie trudne! 

 • przodkowienews.jpg

  Protezy zębowe na przestrzeni wieków

  26.072019

  Złoto, muszle i zwierzęce rogi - to tylko część materiałów, które służyły w przeszłości do wytwarzania protez zębowych. Poznajcie interesującą historię powstania sztucznej szczęki.

 • wybielanienews[1].jpg

  Domowe sposoby na wybielanie zębów

  28.062019

  O śnieżnobiałym uśmiechu, takim który na co dzień jest nam prezentowany w reklamach past, marzą nie tylko przyszłe panny młode. Przedstawiamy kilka produktów dostępnych w niemal każdym sklepie, dzięki którym jesteśmy w stanie znacznie rozjaśnić nasz uśmiech.

 • cojescnews.jpg

  Dieta korzystna dla naszych zębów

  30.052019

  O tym, że istnieją smakołyki, które niszczą zęby, dzieci zazwyczaj dowiadują się bardzo wcześnie. Rozsądni rodzice lub dziadkowie przestrzegają bowiem od małego przed objadaniem się czekoladkami i cukierkami. W walce z próchnicą można jednak pójść o krok dalej. Istnieją produkty, które włączone do codziennej diety pomogą nam zadbać o nasze zęby.

 • stress_art.jpg

  Stres niszczy zęby

  11.042019

  O tym, że stres fatalnie oddziałuje na nasze zdrowie, słyszał praktycznie każdy. Niestety współcześnie bardzo trudno go uniknąć. Praca, ciągłe zabieganie, goniące nas terminy i deadliney… te sytuacje zdecydowanie nie pomagają nam się rozluźnić.

 • kuloodporne_artyk.jpg

  Kuloodporne zęby?

  28.032019

  Oczywiście nie chodzi o pancerne uzębienie rodem z filmów o Agencie 007, a o nowoczesne materiały z włókien polietynowych.

  Włókna polietynowe to materiał wykorzystywany między innymi do produkcji nowoczesnych kamizelek kuloodpornych. Okazuje się jednak, że równie dobrze sprawdzają się one w przypadku… wypełniania ubytków w zębach. Tego typu innowacyjne rozwiązania stosuje się coraz powszechniej w tak zwanej stomatologii bionaśladowczej.

   

  Dowiedz się na czym dokładnie ona polega?

   

 • czeolada_artykul.jpg

  Czy czekolada faktycznie niszczy zęby?

  22.022019

  W młodości na pewno nie raz słyszeliście, że czekolada niszczy zęby. Może nawet sami ostrzegacie przed nią Wasze dzieci…

  Ile jest prawdy w tym popularnym stwierdzeniu?

  To tylko mit, czy może jednak smutny fakt?


  Przekonajcie się sami.

 • kanaly2.jpg

  Usuwanie złamanych narzędzi kanałowych

  15.032015

  Podczas leczenia kanałowego, szczególnie kiedy opracowywane są zakrzywione kanały korzeniowe, może się zdarzyć, że używane narzędzie kanałowe zaklinuje się i podczas próby wycofania go z kanału, zostaje złamane. Fragment takiego narzędzia zostaje w zębie. ]

  Jest to bardzo częste powikłanie i pomimo wiedzy lekarza i jego należytego starania, ryzyko złamania instrumentu kanałowego jest zawsze związane z przebiegiem leczenia endodontycznego...

  Dowiedz sie więcej

   

 • zdanowski_implanty_HESS10.JPG

  Co to są implanty?

  09.032015

  Leczenie stomatologiczne ma na celu zachowanie jak najdłużej naturalnego, zdrowego i estetycznego uzębienia pacjenta. Zdarza się jednak, w wyniku różnych okoliczności, że pacjent traci własne zęby. Przyczyną może być wiek, zaniedbania, wypadki czy choroby. Czasami mamy do czynienia z utratą jednego zęba, czasami z utratą wielu zębów w krótkim czasie, a bywa też tak, że pacjent trafia do gabinetu stomatologicznego z wieloma brakami będącymi wynikiem wieloletnich zaniedbań.

  W każdym z tych przypadków, rozwiązaniem problemu mogą być implanty. 

   

wifi

siec wifi

parking

zamknięty parking dla pacjentów

klimatyzacja

klimatyzacja w całym obiekcie

rentgen

pantomograf

pantomograf

pantomografia

Logo footer

Zdanowski

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 10-22

Copyrights Krzysztof Zdanowski

Zdjęcia i materiały stanowiące zawartość strony są własnością Stomatlogia Zdanowski. Kopiowanie i rozpowszechanianie w dowolnej formie bez zgody właściciela serwisu jest zabronione.Wyjątek stanowi cytowanie zawartości przy użyciu opcji  "dodaj link do"