Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Znany lekarz
Facebook

Endodoncja

Stomatologia zachowawcza, która ma na celu rozpoznanie choroby jak również leczenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych nazywana jest endodoncją, a popularnie - leczeniem kanałowym. Należy do najskuteczniejszych sposobów walki z chorobami tkanek miękkich zębów.

Na czym polega leczenie?

Leczenie endodontyczne podzielone jest na dwa główne etapy. Pierwszy polega na usunięciu chorej miazgi zębowej i starannym wyczyszczeniu oraz poszerzeniu zajmowanej przez nią wcześniej przestrzeni. Następnie w to miejsce wprowadzany jest materiał wypełniający – gorąca gutaperka i następuje faza diagnostyczna RVG.

Warunki leczenia

Nowoczesna endodoncja korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych i innowacyjnych urządzeń, takich jak endometry czy mikroskopy operacyjne. Pozwalają one na zwiększenie dokładności pomiaru głębokości kanału danego zęba, co gwarantuje wysoką skuteczność leczenia. W moim gabinecie Stomatologia Zdanowski w Krakowie, oferuję Państwu leczenie kanałowe na najwyższym poziomie.

Opisywane postępowanie to skomplikowany zabieg składający się z wielu etapów, a ostateczna ocena jego powodzenia i skuteczności możliwa jest dopiero po upływie kilku miesięcy, czasem nawet roku. Niestety zdarza się, że organizm pacjenta nie toleruje dobrze zmian wprowadzonych w czasie zabiegu i leczenie będzie musiało być powtórzone. Czasem potrzebna jest nawet interwencja chirurgiczna lub w skrajnych przypadkach ekstrakcja zęba.

Ile kosztuje?

Koszt leczenia kanałowego jest stosunkowo wysoki, a wynika to z wielu czynników. Przede wszystkim jest to leczenie trudne i skomplikowane, wymaga dużej wiedzy i doświadczenia lekarza, znacznej ilości czasu, kosztownych urządzeń i przyrządów (często jednorazowych) i drogich preparatów.

Dlaczego warto

Mimo istniejącego ryzyka niepowodzenia i znacznych kosztów, leczenie endodontyczne jest często polecane pacjentom, gdyż w sytuacji kiedy dochodzi do zakażenia miazgi zębowej jest to obecnie jedyna metoda pozwalająca zachować własne zęby.

 

Zapraszam Państwa do mojego gabinetu, zachęcam do skorzystania z profesjonalnych zabiegów.

Krzysztof Zdanowski

Podziel się tym adresem
powered by Quick.Cmsprojekt: grafiQa