Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Znany lekarz
Facebook

Baza wiedzy

Tutaj znajdziecie porady oraz opisy zagadnień związanych z moją pasją.

 • Rentgen w stomatologii

  Zdjęcia rentgenowskie to od wielu lat jedna z podstawowych technik diagnostycznych w medycynie. Chętnie korzystają z nich również lekarze stomatolodzy.

 • Wszystko co musisz wiedzieć o aparacie estetycznym.

  Aparaty ortodontyczne pomagają nam uzyskać prosty zgryz i piękny uśmiech. Są niezwykle popularne - nie tylko u dzieci, ale coraz częściej także wśród dorosłych.

 • Jak dbać o szczoteczkę do zębów?

  Zdarza się, że ból zęba dopada nas nagle, w najmniej odpowiednim momencie. Co jednak w sytuacji, gdy chwilowo nie mamy możliwości wizyty u dentysty? Czy istnieją jakieś sprawdzone i skuteczne sposoby na ból zębów?

 • Domowe sposoby na ból zębów

  Zdarza się, że ból zęba dopada nas nagle, w najmniej odpowiednim momencie. Co jednak w sytuacji, gdy chwilowo nie mamy możliwości wizyty u dentysty? Czy istnieją jakieś sprawdzone i skuteczne sposoby na ból zębów?

 • Zdrowe zęby dzięki witaminom

  Które witaminy są potrzebne do tego, abyśmy mogli cieszyć się zdrowymi zębami i dziąsłami? W jakich produktach je znajdziemy? Dowiecie się tego z naszego poradnika.

 • Jak pozbyć się przebarwień po kawie?

  Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym, idealnym uśmiechu. Aby móc się nim cieszyć, musimy jednak nie tylko regularnie dbać o higienę jamy ustnej, ale także odpowiednio się odżywiać. Ograniczenie niektórych produktów nie jest jednak łatwe. 

 • Nieoczekiwana pomoc w walce z nowotworami jamy ustnej

  Dieta bogata w warzywa i owoce nie bez przyczyny uznawana jest za najkorzystniejszą dla naszego zdrowia. Zawarte w tych produktach witaminy i substancje zapobiegają wielu chorobom, a nawet je leczą - potwierdzają to zresztą liczne badania naukowe. Nie inaczej jest w przypadku dolegliwości związanych nowotworami, które także wymagają specjalnej diety.

 • Stomatologia bardziej ekologiczna

  Co ma wspólnego ekologia ze stomatologią? Okazuje się, że całkiem sporo! Dbałość o środowisko naturalne coraz częściej jest bowiem świadomym wyborem, który przekłada się na codzienne zwyczaje oraz styl życia - wybory konsumenckie, czy troskę o najbliższe otoczenie. 

 • Jak prawidłowo dbać o zęby?

  Prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej jest bowiem procesem wieloetapowym, a niektórym może wydawać się on nawet skomplikowany. Jeśli jednak będziecie trzymać się kilku wskazówek, zobaczycie że wcale nie jest to takie trudne! 

 • Protezy zębowe na przestrzeni wieków

  Złoto, muszle i zwierzęce rogi - to tylko część materiałów, które służyły w przeszłości do wytwarzania protez zębowych. Poznajcie interesującą historię powstania sztucznej szczęki.

 • Domowe sposoby na wybielanie zębów

  O śnieżnobiałym uśmiechu, takim który na co dzień jest nam prezentowany w reklamach past, marzą nie tylko przyszłe panny młode. Przedstawiamy kilka produktów dostępnych w niemal każdym sklepie, dzięki którym jesteśmy w stanie znacznie rozjaśnić nasz uśmiech.

 • Dieta korzystna dla naszych zębów

  O tym, że istnieją smakołyki, które niszczą zęby, dzieci zazwyczaj dowiadują się bardzo wcześnie. Rozsądni rodzice lub dziadkowie przestrzegają bowiem od małego przed objadaniem się czekoladkami i cukierkami. W walce z próchnicą można jednak pójść o krok dalej. Istnieją produkty, które włączone do codziennej diety pomogą nam zadbać o nasze zęby.

 • Stres niszczy zęby

  O tym, że stres fatalnie oddziałuje na nasze zdrowie, słyszał praktycznie każdy. Niestety współcześnie bardzo trudno go uniknąć. Praca, ciągłe zabieganie, goniące nas terminy i deadliney… te sytuacje zdecydowanie nie pomagają nam się rozluźnić.

 • Czy czekolada faktycznie niszczy zęby?

  W młodości na pewno nie raz słyszeliście, że czekolada niszczy zęby. Może nawet sami ostrzegacie przed nią Wasze dzieci…  Ile jest prawdy w tym popularnym stwierdzeniu? To tylko mit, czy może jednak smutny fakt? Przekonajcie się sami.

   

 • Kuloodporne zęby?

  Oczywiście nie chodzi o pancerne uzębienie rodem z filmów o Agencie 007, a o nowoczesne materiały z włókien polietynowych.

  Włókna polietynowe to materiał wykorzystywany między innymi do produkcji nowoczesnych kamizelek kuloodpornych. Okazuje się jednak, że równie dobrze sprawdzają się one w przypadku… wypełniania ubytków w zębach. Tego typu innowacyjne rozwiązania stosuje się coraz powszechniej w tak zwanej stomatologii bionaśladowczej.

  Dowiedz się na czym dokładnie ona polega?

 • Usuwanie złamanych narzędzi kanałowych

  Podczas leczenia kanałowego, szczególnie kiedy opracowywane są zakrzywione kanały korzeniowe, może się zdarzyć, że używane narzędzie kanałowe zaklinuje się i podczas próby wycofania go z kanału, zostaje złamane. Fragment takiego narzędzia zostaje w zębie. Jest to bardzo częste powikłanie i pomimo wiedzy lekarza i jego należytego starania, ryzyko złamania instrumentu kanałowego jest zawsze związane z przebiegiem leczenia endodontycznego...

 • Co to są implanty?

  Implanty to zdecydowanie najlepsza, to znaczy najbardziej bezpieczna, trwała i najbardziej komfortowa metoda uzupełniania braków uzębienia i mocowania protez.

Podziel się tym adresem
powered by Quick.Cmsprojekt: grafiQa