Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Znany lekarz
Facebook

Domowe sposoby na wybielanie zębów

O śnieżnobiałym uśmiechu, takim który na co dzień jest nam prezentowany w reklamach past, marzą nie tylko przyszłe panny młode. Chyba nikt z nas nie lubi żółtawego nalotu, spowodowanego np. piciem kawy lub herbaty. Choć naturalne zęby nigdy nie będą miały śnieżnobiałego koloru (można go uzyskać jedynie stosując sztuczne implanty albo nakładki), to jednak używając kilku produktów dostępnych w każdym sklepie, bez problemu jesteśmy w stanie znacznie rozjaśnić nasz uśmiech.

 

Olej kokosowy

 

Produkt ten wykorzystywany jest od dawna nie tylko w kuchni (jako zdrowsza alternatywa dla zwykłego oleju rzepakowego), ale także w kosmetyce. Na jego bazie przygotowuje się maseczki, kremy, produkty nawilżające, balsamy do ust. Może też być użyty do wybielania zębów. Jak? Sposoby są dwa. Można wziąć nieco oleju na łyżeczkę i rozpuścić w ustach, a następnie dokładnie wypłukać nim jamę ustną. Jeszcze lepszą opcją jest przygotowanie specjalnej pasty, składającej się z oleju kokosowego oraz węgla leczniczego. Najlepiej kupić w aptece odpowiednie kapsułki, których zawartość połączymy z olejem. Uzyskaną mieszanką należy dokładnie myć zęby raz dziennie. Niestety musimy wtedy uważać na ubrania... A także kupić dodatkową szczoteczkę! Po takim zabiegu wszystko będzie czarne, za to zęby od razu wyraźnie bielsze.

 

Soda oczyszczona

 

Jest to kolejny produkt, który znajdziecie absolutnie w każdej kuchni. Za pomocą sody można nie tylko piec ciasta i (bez żadnych detergentów!) umyć wiele domowych sprzętów, ale także wybielić zęby, a nawet zmniejszyć kamień nazębny! Jednym z najpopularniejszych sposobów na użycie sody, jest wymieszanie jej z odrobiną soku z cytryny. Nie jest to może najsmaczniejsze, ale efekty są naprawdę spektakularne. Można też wymieszać sodę oczyszczoną z używaną na co dzień pastą do zębów.

 

Kurkuma

 

Przyprawa ta znana jest ze swoich silnych właściwości przeciwzapalnych i bakteriobójczych. W kosmetyce używana jest np. do walki z trądzikiem i innymi problemami skórnymi. Jeśli chodzi o wybielanie zębów, kurkumę należy jedynie wymieszać z wodą, tworząc dość gęstą pastę. Najlepiej pozostawić ją na zębach przez kilka minut. Podobnie jak w przypadku węgla leczniczego, problemem może być silny barwnik. Także po całym zabiegu, umywalkę trzeba będzie dobrze umyć. Uzyskane efekty są jednak warte tych drobnych niedogodności.

Podziel się tym adresem
Dodaj komentarz
powered by Quick.Cmsprojekt: grafiQa