Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Znany lekarz
Facebook

Implantologia

Wraz z upływającymi latami, urazami czy chorobami stopniowo tracimy niestety sporą część naszych naturalnych zębów. Na szczęście dzięki nowoczesnej, stale udoskonalanej technologii możliwe jest przywrócenie pełnego stanu uzębienia bez poczucia sztuczności, nienaturalności jakie towarzyszyło starszym rozwiązaniom (na przykład wyjmowanej protezie). Implanty zębowe zastąpią korzeń usuniętego zęba zapewniając mu stabilną podstawę, a przy tym gwarantując zupełną naturalność. Co więcej, implant pozwala uniknąć zanikania kości szczęki, utraty zębów sąsiadujących czy też częstych problemów w jedzeniu oraz mówieniu. Jest to rozwiązanie trwałe i bezpieczne.

Implanty są śrubami wykonanymi z tytanu, będącego materiałem wysoce biokompatybilnym. W zabiegu wykorzystuje się zjawisko osteointegracji, które w tym przypadku polega na zrośnięciu się implantów z kością czego efektem jest wieloletnia stabilność i pełna naturalność rozwiązania. Z ich wykorzystaniem zastąpić można jeden utracony ząb lub nawet całe uzębienie. Ponadto implanty mają przewagę nad innymi, alternatywnymi rozwiązaniami, gdyż cechują je:

  • maksymalna naturalność,
  • trwałość,
  • brak zależności implantu od sąsiadujących zębów,
  • zatrzymanie procesu zanikania kości szczęki a przez to utrzymanie
  • naturalnego wyglądu twarzy,
  • niskie ryzyko komplikacji zarówno przy zastąpieniu jednego jak i wielu zębów,
  • najwyższa estetyka.

 

Przebieg odbudowy uzębienia implantami jest kilkuetapowy i zawsze rozpoczyna się od konsultacji lekarskiej, podczas której sprawdzany jest stan uzębienia oraz oczekiwania pacjenta. Następnie przedstawia się wszystkie dostępne alternatywy z opisem możliwości, powikłań i zalet. W przypadku zgody pacjenta przeprowadzany jest zupełnie bezbolesny zabieg chirurgiczny w miejscowym znieczuleniu, podczas którego implant umieszczany jest w kości. Ewentualne dolegliwości bólowe występujące po zabiegu nie są bardziej uciążliwe od tych związanych np. z ekstrakcją zęba i można sobie z nimi poradzić z użyciem dostępnych bez recepty środków. Najdłuższym etapem jest czas zrastania się implantu z kością, który może trwać nawet 6 miesięcy, kiedy to pacjent nosi wypełnienie tymczasowe. Kiedy integracja zęba i implantu dobiegnie końca następuje finalna odbudowa i stałe uzupełnienie ubytków.

 

Co najważniejsze implanty funkcjonują jak prawdziwe zęby, dlatego w celu jak najdłuższego utrzymania osiągniętego efektu wystarczy odpowiednio i wyjątkowo starannie o nie dbać. Zachowanie doskonałej higieny jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa to niezbędne elementy po zabiegu wstawienia tytanowego implantu.

 

Zapraszam do mojego gabinetu. Krzysztof Zdanowski , lekarz dentysta , implantolog. Stomatologia Zdanowski, Kraków, ul.Łokietka 89.

powered by Quick.Cmsprojekt: grafiQa