Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Znany lekarz
Facebook

Co to są implanty?

Leczenie stomatologiczne ma na celu zachowanie jak najdłużej naturalnego, zdrowego i estetycznego uzębienia pacjenta. Zdarza się jednak, w wyniku różnych okoliczności, że pacjent traci własne zęby. Przyczyną może być wiek, zaniedbania, wypadki czy choroby. Czasami mamy do czynienia z utratą jednego zęba, czasami z utratą wielu zębów w krótkim czasie, a bywa też tak, że pacjent trafia do gabinetu stomatologicznego z wieloma brakami będącymi wynikiem wieloletnich zaniedbań. W każdym z tych przypadków, rozwiązaniem problemu mogą być implanty.
Współczesna medycyna dysponuje takimi możliwościami technicznymi i takimi materiałami, a lekarze taką wiedzą, że nieczęsto się zdarza, żeby stomatolog nie mógł zaproponować pacjentowi z brakami uzębienia, rozwiązania w postaci implantów zębowych.
Implanty to zdecydowanie najlepsza, to znaczy najbardziej bezpieczna, trwała i najbardziej komfortowa metoda uzupełniania braków uzębienia i mocowania protez. Implanty nie tylko wyglądają, ale też funkcjonują jak prawdziwe zęby, co jest dla pacjenta z bardzo wielu względów niezwykle ważne. Implant zębowy to w uproszczeniu tytanowa śrubka, która zostaje w czasie zabiegu implantacji umieszczona w miejscu po utraconym zębie. Po wgojeniu się w tkankę kostną, implant zaczyna pełnić rolę korzenia brakującego zęba. Na nim mocuje się odpowiednio dobrane rozwiązanie protetyczne. Może to być korona, most lub proteza, dlatego też liczba proponowanych pacjentowi implantów nie musi odpowiadać liczbie brakujących naturalnych zębów. Łącznikiem pomiędzy właściwym implantem a widocznym elementem zastępującym ząb jest filar protetyczny, inaczej łącznik implantologiczny.

Implanty mają bardzo wiele zalet i są obecnie szeroko stosowaną metodą w leczeniu stomatologicznym. Procent niepowodzeń w stosowaniu tej metody jest niewielki, a lista korzyści niezwykle długa. Często jedyną, ale ciągle istotną barierą dla pacjentów są koszty. Materiały i procedury stosowane w iplantologii są niestety drogie, ale efekty nie są porównywalne z żadną inną metodą.

Podziel się tym adresem
Dodaj komentarz
powered by Quick.Cmsprojekt: grafiQa