Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Znany lekarz
Facebook

Jak pozbyć się przebarwień po kawie?

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym, idealnym uśmiechu. Aby móc się nim cieszyć, musimy jednak nie tylko regularnie dbać o higienę jamy ustnej, ale także odpowiednio się odżywiać. Ograniczenie niektórych produktów nie jest jednak łatwe. Do tej grupy należy z pewnością niezwykle popularna kawa - dla niektórych obowiązkowy element porannej rutyny. Niestety zawiera ona sporo substancji zwanych taninami, które osadzając się na szkliwe nieatrakcyjnie zmieniają jego kolor.

 

Przebarwień po kawie oraz mocnej, czarnej herbacie możemy się pozbyć w trakcie odpowiedniego zabiegu dentystycznego. Istnieje jednak także kilka domowych metod, dzięki którym znacząco zmniejszymy wpływ zawartych w tych napojach tanin na nasze szkliwo.

 

Jednym z najprostszych sposobów ograniczenia kontaktu zębów z kawą jest picie tego napoju… przez słomkę. Trik ten chętnie stosują celebryci oraz gwiazdy kina. Dodatkowo po ukończeniu filiżanki aromatycznego napoju warto przepłukać usta szklaną wody. Dzięki temu “zmyjemy” taniny z zębów i podniebienia zanim zdążą one zabarwić szkliwo.

 

Dbając o białe zęby oprócz wody warto sięgać także po mleko. Dla odmiany powinno ono stanowić dodatek do kawy. Białko mleka - kazeina - wiąże się bowiem z taninami, uniemożliwiając im osadzanie się na zębach.

 

“Wyczyścić” pozostałości po kawie możemy także za pomocą gumy do żucia. Usunie ona z powierzchni zębów świeży nalot, równocześnie zwiększając produkcję wspomagającej higienę jamy ustnej śliny. Pamiętajmy jednak, aby korzystać z gumy do żucia bez dodatku cukru!

Podziel się tym adresem
Dodaj komentarz
powered by Quick.Cmsprojekt: grafiQa